Zdravotní politika

ZÁKON O ODMĚŇOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ JE STÁLE V NEDOHLEDNU

Článek - 4.06.2024 | Zdravotní politika

ZÁKON O ODMĚŇOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ JE STÁLE V NEDOHLEDNU. Více...

Ministerstvo zdravotnictví plní další milník uvedený v Dohodě s Českou lékařskou komorou a zdravotnickými odbory

Článek - 28.05.2024 | Zdravotní politika

Ministerstvo zdravotnictví plní další milník uvedený v Dohodě s Českou lékařskou komorou a zdravotnickými odbory. Více...

MINISTERSTVO NEPLNÍ DOHODU UZAVŘENOU SE ZDRAVOTNÍKY

Článek - 21.05.2024 | Zdravotní politika

MINISTERSTVO NEPLNÍ DOHODU UZAVŘENOU SE ZDRAVOTNÍKY. Více...

 

Ministerstvo zdravotnictví představilo novelu právních předpisů v oblasti veřejného zdravotního pojištění

Článek - 10.04.2024 | Zdravotní politika

Ministerstvo zdravotnictví představilo novelu právních předpisů v oblasti veřejného zdravotního pojištění. Více...

STANOVISKO K ÚHRADOVÝM DODATKŮM VZP 2024

Článek - 5.02.2024 | Zdravotní politika

STANOVISKO K ÚHRADOVÝM DODATKŮM VZP 2024. Více...

Vydržte, my také vydržíme

Článek - 4.12.2023 | Zdravotní politika

Vážené kolegyně a kolegové,

   jednání s předsedou Vlády ČR, který se s námi sešel na základě našich žádostí, představuje výrazný posun, ale samo o sobě nemůže vést k ukončení naší akce. Na rozdíl od ministra Válka pan premiér uznal, že je třeba na centrální úrovni řešit nejenom úpravu platů ve fakultních nemocnicích, ale také úpravu mezd v nemocnicích regionálních a krajských. To je kvalitativní posun. Definitivní dohoda, po jejímž podepsání vás budeme moci s klidným svědomím vyzvat k ukončení akce, se sice přiblížila, ale ještě je stále daleko. Musíme být trpěliví, vytrvalí, a především musíme zůstat jednotní. Jen tak můžeme být úspěšní.

MINISTERSTVO JIŽ SVÉ NABÍDKY VYČERPALO, MY ALE CHCEME SITUACI ŘEŠIT

Článek - 28.11.2023 | Zdravotní politika

Již počtvrté nám byl předložen stejný návrh na odměňování zdravotníků, ministerstvo se ani nepokusilo zareagovat na důvody, proč jsme jej zatím třikrát odmítli. Odměny za přesčasovou práci tvoří nyní až 50 % příjmů lékařů, což je z mnoha důvodů nevyhovující. Pokud to pan ministr Válek s dodržováním zákoníku práce myslí opravdu vážně, vedlo by to k propadu příjmů lékařů. Pokud tento výpadek z příjmů nebude kompenzován navýšením základních platů a mezd, povede to buď k dalšímu porušování zákonů v nemocnicích, nebo k masivnímu odchodu lékařů z nemocnic.

Krůček dopředu a dva kroky vzad

Článek - 22.11.2023 | Zdravotní politika

Dnešní jednání s ministrem Válkem nás neposunulo dopředu, ale spíše vrátilo zpátky

   Další kolo jednání se 21.11.2023 uskutečnilo zase v jiném formátu a s jinými účastníky, tentokrát v rámci tzv. zdravotnické tripartity, které jsme se my zástupci ČLK účastnili jako hosté. Ze strany ministerstva zdravotnictví v podstatě nepřišla žádná jiná nabídka než variace toho, co jsme již dvakrát odmítli. Navíc nás zástupci zaměstnavatelů ujistili, že nebudou souhlasit ani se sjednocením způsobu odměňování zdravotníků, ani s nárůstem tarifních platů či mezd.

INFORMAČNÍ LETÁK PRO NAŠE PACIENTY

Článek - 21.11.2023 | Zdravotní politika

INFORMAČNÍ LETÁK PRO NAŠE PACIENTY. Více...

Ministr Válek nevěří, že to myslíme vážně

Článek - 14.11.2023 | Zdravotní politika

 V pondělí 13.11.2023 se na ministerstvu zdravotnictví uskutečnilo další jednání o našich zcela legitimních požadavcích. Účastníků bylo ze strany ministerstva zdravotnictví, pojišťoven a ředitelů nemocnic hodně, a my jsme si vyslechli spoustu důvodů, proč nic nejde. Inu, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, vymýšlí si důvody.

Během jednání opakovaně a zcela nepatřičně zaznívalo slovo „stávka“. My však nestávkujeme a ani stávkovat nyní nehodláme. My se jen snažíme dodržovat zákony. Je smutnou vizitkou českého zdravotnictví, když pouhé dodržování zákonů je může takříkajíc položit.