Tipy a rady

Co přináší novela zákoníku práce

Článek - 4.01.2024 | Tipy a rady

Co přináší novela zákoníku práce:

  1. Dohody o 24 hodinových službách nejste povinni uzavírat a zaměstnavatel Vás za jejich odmítnutí nemůže jakkoliv postihovat.
  2. Dohody o 24 hodinových službách nemohou být platně uzavírány v jiném, než nepřetržitém provozu spojeném s poskytováním zdravotních služeb poskytovatelem lůžkové péče nebo poskytovatelem zdravotnické záchranné služby.
  3. Pokud se rozhodnete dohodu uzavřít, nemusíte bez dalšího akceptovat text předložený zaměstnavatelem, ale můžete si obsah dohody určit dle svého uvážení, a to jak co do odměňování, tak délky trvání dohody či výpovědní doby.

Diplomy celoživotního vzdělávání a bonifikace VZP

Článek - 11.12.2023 | Tipy a rady

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

dovoluji si vás informovat, že dne 8.1.2024 bude předán Všeobecné zdravotní pojišťovně aktuální seznam držitelů Diplomu celoživotního vzdělávání ČLK, kteří tak budou mít nárok na bonifikaci.

Lékaři jsou jenom lidi – řekněte si o pomoc, pokud vás zaměstnavatel šikanuje

Článek - 28.11.2023 | Tipy a rady

Sociální sítě se plní příběhy lékařek a lékařů, kteří se připojili k akci „Lékaři jsou jenom lidi“ a vypověděli dobrovolné přesčasy s úmyslem narovnat neutěšené pracovní podmínky zdravotníků, na což někteří zaměstnavatelé reagují neadekvátním způsobem, když se snaží různými způsoby zdravotníky odradit, „zastrašit“ od tohoto zcela legitimního postoje vytvářením neadekvátních pracovních podmínek a dalšími způsoby jednání, které lze označit za šikanu.

Rizika vyplývající z platné novely zákoníku práce

Článek - 18.10.2023 | Tipy a rady

Vážené kolegyně a kolegové,

   v souvislosti se změnami, které s účinností od 1.10.2023 přinesla novela zákoníku práce, prosákly informace, že kompetentní úřady údajně nebudou dodržování zákona kontrolovat. Tyto zavádějící informace by mohly vzbuzovat klamný dojem, že se nic nezměnilo. Ale to není pravda, i hloupý zákon je zákon, a novela zákoníku práce platí. V této souvislosti si vám, po dohodě s právní kanceláří ČLK, dovoluji zaslat toto upozornění a současně doporučení,  abyste striktně trvali na dodržovaní pracovní a přesčasové doby, ale i doby odpočinku mezi jednotlivými směnami.

Má smysl nosit na těle chytrá zařízení a co nám mohou přinést?

Článek - 25.09.2023 | Tipy a rady

V letním čísle prestižního amerického lékařského časopisu JACC  vyšel 18.7.2023 přehledný článek o Wearables, tzv. nositelné elektronice a její důvěryhodnosti v hodnocení klíčových ukazatelů tělesných funkcí, jako je tepová frekvence, krevní tlak, saturace krve kyslíkem atd. 

Nový portál Medijob.cz

Článek - 7.09.2023 | Tipy a rady

Nový portál Medijob.cz

INFORMACE O ZÁSADNÍM NÁLEZU ÚSTAVNÍHO SOUDU

Článek - 7.09.2023 | Tipy a rady

INFORMACE O ZÁSADNÍM NÁLEZU ÚSTAVNÍHO SOUDU. Více...

Metodika kybernetické bezpečnosti

Článek - 21.06.2023 | Tipy a rady

Metodika kybernetické bezpečnosti. Více...

Speciální nabídku profesního pojištění a pojištění ordinace za zvýhodněných podmínek

Článek - 20.06.2023 | Tipy a rady

Vážená paní dokorko, vážený pane doktore,

máme pro Vás novinky, které Vám pomohou usnadnit Váš pracovní den a poskytnout ještě lepší podporu pro Vaše podnikání.

VAROVÁNÍ: PHISHING jménem ÚOOÚ

Článek - 14.11.2022 | Tipy a rady

VAROVÁNÍ: PHISHING jménem ÚOOÚ. Více...